Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı
Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

Premium Memecik 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺111,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺99,90(KDV Dahil)

0.1 asit oranı ve 420 polifenol değeriyle, erken hasat döneminde üretilmiş, roka, yeşil elma, kırmızı elma, tere, yeşil çay, karabiber ve kişniş notaları duyumsanan tadıyla zengin bir lezzete ulaşmıştır. (2021-2022 sezonu polifenol ve faydalı bileşenlerin en yüksek olduğu Ekim ve Kasım Ayı başlarında üretilmiştir.)

:

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

Gaia Oliva Erken Hasat Premium Memecik Zeytinyağı, içerdiği yüksek besin değerleriyle ve kendine özgü tadıyla zengin bir lezzete sahiptir. Zeytinyağımız, Ege Bölgesi’nde iyi tarım ile yetiştirilen Memecik türü zeytinler kullanılarak üretiliyor. Tattığınız andan itibaren yüksek meyvemsiliğini hissedebileceğiniz roka, yeşil elma, kırmızı elma, tere, yeşil çay, karabiber ve kişniş aromalarıyla duyumsanan eşsiz tadı Dünya çapında aldığı ödüllerle de tescillendi.

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı, 2021 - 2022 Sezonu Ekim Kasım ayı başlarında, Manisa’nın Salihli ilçesinde 80 bin ağaçlık tek bir bahçede yetişen Memecik zeytinleri ile üretiliyor. Zeytinlerin özenle toplanması ve yüksek kaliteli mahsul elde edebilmek için hızlıca sıkım işlemine alınmasıyla üretim serüveni başlıyor. Besin değerlerini maksimum seviyede koruyan MoriTem teknolojisi kullanılarak soğuk sıkım yöntemi ile üretilen Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, bir gece dinlendiriliyor ve hemen ardından filtrelemeye alınıyor. Süzülen zeytinyağımız, olası asitlenme ve bozulmaları önlemek amacıyla koyu renk şişelerimize dolduruluyor.

Üretim hikayesindeki yoğun emeğin lezzete dönüştüğü Premium Memecik Zeytinyağı, eşsiz tadının yanı sıra zümrüt yeşili rengi ve şık koyu renk cam şişe tasarımıyla da sofralarınızda yerini alıyor.

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı İçeriğinde Neler Bulunuyor? Besin Değerleri Nedir?

Memecik zeytinini diğer zeytin çeşitlerinden ayıran en önemli özelliği yüksek polifenol değerlerine sahip olması. Toprağın tüm verimliliğinden yararlanan, insanlık tarihinin en kıymetli meyvelerinden biri olan zeytinin, tüm besin değerleri erken hasat döneminde optimum seviyeye ulaşıyor. İçerdiği polifenol, oleik asit, olekantal, tokoferol gibi sağlık bileşenleri sayesinde vücut sağlığımız için çok önemli bir besin kaynağı olan Memecik Zeytinyağı, damağınızda yakıcı aromasını hissettiren bir lezzet.

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı, fark yaratan 0.1 asit oranı, 420 polifenol değerleri ve yüksek aromalı meyvemsi tadıyla özellikle salataların ve mezelerin olmazsa olmazı...

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağının Yararları

Memecik Zeytinyağı lezzetiyle olduğu kadar insan sağlığına faydalarıyla da kendinden söz ettiriyor. Yetiştirildiği topraktan iklimine kadar çok sayıda değişkenin kalitesinde rol aldığı Memecik Zeytinyağının sağlığımıza faydaları saymakla bitmiyor...

Kalp sağlığına iyi gelen zeytinyağı aynı zamanda kemiklerin güçlenmesine, sindirim bozukluklarının giderilmesine, saç ve cilt sağlığının korunmasına, kilo alımı ve diyabet gibi birçok rahatsızlığı önlemeye de yardımcı oluyor.

Antioksidan kaynağı Memecik zeytinyağı sağlığımıza kattığı tüm faydalarıyla adeta hayat enerjimizi yükseltiyor.

Neden Premium Memecik Natürel Sızma Zeytinyağı?

Premium Memecik Natürel Sızma Zeytinyağı, aradığınız lezzeti ve sağlığı aynı tabakta buluşturuyor. Uluslararası düzenlenen yarışmalarda kazandığı altın ödüllerin yanı sıra, Dünya’nın en prestijli yarışmaları arasından İtalya EVO International Olive Oil Contest ve Japonya’daki Japan Olive Oil Prize yarışmalarının her ikisinde de aldığı “Best of Country” ödülleri ile lezzetini ve kalitesini bir kez daha kanıtlamıştır.

Polifenol değerlerinin en yüksek seviyede korunduğu Memecik zeytinyağı kokusuyla, aromasıyla ve sağlığınıza faydalarıyla sıcak soğuk tüm yemeklerinizin yanı sıra salatalarınızın, mezelerinizin ve kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olmaya aday.

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Nerelerde Kullanabiliriz?

Gaia Oliva Premium Memecik Zeytinyağı ile günün her anını lezzet şölenine çevirebilir, yemeklerinize sağlığı ve lezzeti aynı anda katabilirsiniz.

Yaz sofralarınızı renklendirecek, hafifliği ve pratikliğiyle sık sık yapmak isteyeceğiniz tarif önerilerimiz:

• Çıtır çıtır ekmeğinizin üzerine önce taze peynir ve kurutulmuş domates, sonrasında üzerine gezdirilen Premium Memecik Natürel Sızma Zeytinyağıyla güne hazırsınız!

• Eğer akşam yemeğini daha hafif geçirmek isterseniz makarna yerine kabak spagettiyi denemelisiniz. İnce ince doğranan kabaklara çeri domateslerle renk katın. Üzerine eklediğiniz Premium Memecik Zeytinyağı ile de lezzetini taçlandırın.

• Premium Memecik zeytinyağını kahvaltıdan gece yarısı atıştırmalığına kadar salatalarda, zeytinyağlılarda, makarnalarda ve pratik lezzet tariflerinde gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Zeytinyağı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Zeytinyağı ile ilgili en önemli husus saklama koşuludur. Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmek için koyu cam şişede, nem ve güneş almayan raflarda muhafaza etmelisiniz.

Soğuk Sıkım ile Sıcak Sıkım Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zeytinyağı üretimindeki sıkım işlemi aşamasında, suyun sıcaklığı 27 derecenin altında ise soğuk sıkım zeytinyağı, üzerinde ise sıcak sıkım zeytinyağı üretilmiştir. Suyun sıcaklık derecesinin düşük olması, zeytinyağındaki besin değerlerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden soğuk sıkım zeytinyağı en çok tercih edilen zeytinyağlarından biridir.

Kalite Belgelerimiz ve Analiz Raporlarımız

Gaia Oliva Premium Memecik zeytinyağımızın; Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı özel laboratuvar ortamında gerçekleştirilen kalite kontrol ve analiz raporuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağının Almış Olduğu Ödüller

Lezzetini uluslararası yarışmalarda da kanıtlayan Memecik Zeytinyağının aldığı ödülleri sizin için listeledik;

2022Gold Dubai Olive Oil Competition
Gold Japan Olive Oil Prize
Gold EVO International Olive Oil Contest
Best of Turkey EVO International Olive Oil Contest
Gold Anatolian IOOC
Gold Oive Japan Olive Oil Competition
Gold Fairplex Los Angeles International EVOO
Gold NY IOOC World Olive Oil Competition
Premium Zeytindostu Olive Oil Quality
Platinium London IOOC
Gold Canada IOOC
Gold Terra Olivo


2021Gold Dubai Olive Oil Competition
Best in Class Japan Olive Oil Prize
Silver NY IOOC World Olive Oil Competition
Gold EVO International Olive Oil Contest
Gold London Olive Oil Competition
Gold Anatolian IOOC
Gold Olivinus
Top 500 Flos Olei
Gold Olive Japon
Top 100 Evoo of the year