Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

Premium Memecik
Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

 

Gaia Oliva Erken Hasat Premium Memecik, Ege’nin tek bir bahçesinde yetişmiş Memecik türü zeytinler kullanılarak üretildi. Erken hasat döneminde toplandıktan kısa bir süre sonra, hava almadan, besleyici uçucu bileşenleri en iyi şekilde koruyan modern yöntemlerle sıkıldı. düşük asit oranı ve yüksek polifenol değeriyle de faydalı bileşenler ve antioksidanlar açısından da oldukça zengin bir yağ ortaya çıktı.

Memecik, karakteristiğine uygun özel zümrüt yeşili renge sahip yoğun aromalı ve yakıcı tadıyla karakterini belirgin bir şekilde ortaya koyarken, sofralara özgün lezzetiyle eşlik ediyor.

 

 

Ödüllü Zeytinyağı

 

Gaia Oliva Erken Hasat Premium Memecik dünya çapında aldığı 6 Altın ve 1 Gümüş'ün yanı sıra altın madalyanın üstü olan Sınıfının En İyisi ödülünü de kazanmıştır. 5 kıtadan dünyanın en iyi zeytinyağlarının yarıştığı Flos Olei 2022’de ilk 500'de yer almıştır.

 

 

Yeni Hasat

 

2021-2022 yeni hasat döneminde toplanan Memecik zeytinlerinden üretilen Yeni Hasat, kendine has özel zümrüt yeşili rengi, 0.1 asit oranı, 420 polifenol değeri ve özgün lezzeti ile unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

 

 

Erken Hasat Zeytinyağı

 

Eylül ve Ekim aylarında henüz yeşilken toplanan zeytinlerden sıkılan, meyvemsi aroması yüksek ve asit oranı düşük natürel sızma zeytinyağına erken hasat natürel sızma zeytinyağı denir. Ancak erken hasat iyi bir zeytinyağı için sadece zeytinlerin yeşilken toplanması yeterli olmaz. Aynı zamanda zeytinlerin kalitesinin yüksek olması ve toplandıktan kısa bir süre sonra soğuk sıkım yöntemiyle sıkılması gerekir.

Bu yüzden Gaia Oliva Premium zeytinyağlarını sizler için iyi tarım yöntemleri ile kuzey Ege Bölgesinde yetiştirilmiş 80 bin ağaçlık tek bir bahçedeki Ayvalık ve Memecik zeytinlerinden üretiyoruz.

Zeytinlerimizi erken dönemde Ekim ve Kasım aylarının başında henüz tamamen yeşilken topluyor ve içeriğinde bulunan fenolik bileşenleri en yüksek seviyede korumak için tasarlanmış MoriTem teknolojisi ile 2-4 saat sonrasında işliyoruz. Elde ettiğimiz yağı bir gece dinlendirdikten sonra süzüyor ve tanklara aktarıyoruz. Bu işlem sayesinde zeytinyağımızda meydana gelebilecek bozulma ve asitlenmeyi önlüyoruz.

O yılın tüm mahsulünü çok az bir dinlenme süresinden sonra hemen koyu renk şişelerimize aktarıyoruz. Böylece uluslararası ödül almış yüksek polifenollü erken hasat soğuk sıkım Premium Ayvalık ve Memecik zeytinyağlarımızı sizler için sofralarınıza taşımanın hazzını yaşıyoruz.

Lezzetinin yanı sıra erken hasat zeytinyağı sağlık için de oldukça önemlidir. Zeytinyağını sağlık için bu kadar önemli hale getiren de onun sağlığa faydalı bileşenleri yani ‘polifenol’ içeriği ve düşük asit oranıdır. Polifenolin en yüksek olduğu dönem erken hasat dönemidir.

 

 

Polifenollerin Faydaları Nelerdir?

 

  • • Güçlü antioksidanlardır.
  • • Kemik sağlığını destekleyici etkisi vardır.
  • • Kilo alımını önlemeye yardımcı olur.
  • • Bağırsak sağlığı için önemlidir.
  • • Kan şekeri ve diyabet riskinin düşmesinde etkilidir.

 

 

Erken Hasat Soğuk Sıkım Premium Zeytinyağı

 

Erken hasat soğuk sıkım zeytinyağını zeytinyağı severler için tercih edilir olmasını sağlayan nedir? Lezzeti mi yoksa sağlığa olan faydası mı? Lezzet olmazsa olmaz tercih sebebi ama artık tek başına yeterli değil. Zeytinyağının milli kültür ilan edildiği ülkemizde artık zeytinyağı severler için düşük asit oranı ve yüksek polifenol oranı da oldukça önemli. Çünkü polifenol sağlık için oldukça faydalı antioksidanlardandır. Bu antioksidanların kanserden yaşlanmayı önlemeye kadar birçok faydası bulunmaktadır.

Polifenolün bu kadar önemli olduğu bir yerde eğer yüksek polifenol değerine sahip zeytinyağı tüketmek istiyorsanız zeytinleri polifenol oranının en yüksek düzeyde olduğu erken hasat yani Ekim Kasım ayı başlarında toplanmış ve sıkılmış zeytinyağları tercih etmelisiniz.

Çünkü ağaçtaki zeytin olgunlaştıkça polifenolü azalır içindeki yağ miktarı artar. Bunun yanı sıra zeytinin doğru işlenmesi için ayrıca soğuk sıkım yapılması da gereklidir. Çünkü polifenoller, uçucu ve suda çözünür yapıdadır, Sıcak sıkım ile yapılan sıkımlarda polifenoller kolayca suya karışır ve yok olur.

Biz Gaia Oliva olarak Ekim ve Kasım başında zeytinlerimizi toplayıp 2-4 saat içinde fabrikaya getirip işlenmesi için bantlara döküyoruz. Burada iyice yıkanan zeytinlerimiz çekirdeği ile birlikte kırıcıya geliyor ve hamur haline getiriliyor.

Premium Memecik 0.25 asit oranı ve 410 polifenol değeriyle, erken hasat döneminde ürettiğimiz zeytinyağımız dünya çapında ödül almış zeytinyağların başında gelir.

Yine dünya çapında birçok ödülün sahibi olan Premium Ayvalık ise düşük asidite oranı (0.30) ve yüksek polifenol (340) değerine sahip olup, kusursuz tadıyla sofralarınıza vazgeçilmez bir lezzet katar.

 

 

Polifenollü Zeytinyağı

 

Gün geçtikçe sağlıklı beslenme konusunda farkındalığın artmasıyla zeytinyağı severlerde aldıkları yağların polifenol oranını sorgular oldu. Polifenol nedir ve faydaları nelerdir?

Bitkilerde bulunan kimyasal bileşenlere verilen isme polifenol denir. Bu bileşenler hücrelerin aşınmasını ve yok olmasını önleyici etkilere sahiptir. Bundan dolayı dokuların daha genç kalmasını ve iyi çalışmasını sağladıkları için önemli antioksidanlar arasında gelir. “Poli” Latincedeki “çok” ve polifenol kelimesi çok sayıdaki fenol halkası gruplaşmaları anlamını taşır. Yapılan araştırmalar her geçen gün polifenollerin faydalarına bir yenisini eklemektedir.

Son zamanlara yapılan araştırmalar polifenollerin Alzheimer oluşumunu geciktirdiğini hatta engellediğini göstermiştir. Yüksek polifenollu zeytinyağların kan şekerini düzenlemede etkisi gözlemlenmiştir. Yüksek polifenollü zeytinyağı tüketildiğinde kalp damarının iç duvar dokusunu koruduğu, sindirim sürecine yardımcı olduğu ve yüksek antioksidanların yaşlanma sürecini yavaşlattığı görülmüştür.

Sağlıklı ve lezzetli yağ üretmek amacı ile yola çıkan Gaia Oliva 410 polifenol değerine sahip Premium Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytiyağ, 340 polifenol değerine sahip Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı ve 300 üzeri polifenol değerine sahip Klasik Olgun Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı ile hem damak tadınıza hem de sağlığınıza hitap etmektedir.

Yüksek polifenollu zeytinyağı üretmek için zeytinlerimizi erken dönemde (Ekim-Kasım aylarında) henüz tamamen yeşilken topluyor ve içeriğinde bulunan fenolik bileşenleri en yüksek seviyede korumak için tasarlanmış MoriTem teknolojisi ile 2-4 saat sonrasında işliyoruz. Elde ettiğimiz doğal sızma zeytinyağımızı bir gece dinlendirdikten sonra süzüyor ve tanklara aktarıyoruz. Bu işlem sayesinde doğal sızma zeytinyağımızda meydana gelebilecek bozulma ve asitlenmeyi önlüyoruz. O yılın tüm mahsulünü çok az bir dinlenme süresinden sonra hemen koyu renk şişelerimize aktarıyoruz. Yüksek polifenollü zeytinyağlarımızı keyifle tüketmeniz için sizlerle buluşturuyoruz.

 

 

En İyi Premium Erken Hasat Zeytinyağı

 

En iyi erken hasat zeytinyağımızdan olan Premium Memecik ve Premium Ayvalık zeytinyağlarımızı üretmek için zeytinlerimizi Ekim ve Kasım başında toplayıp 2-4 saat içinde fabrikaya getirip işlenmesi için bantlara döküyoruz. Burada bol su ile iyice yıkanan zeytinlerimiz çekirdeği ile birlikte kırıcıya geliyor.Ondan sonra da hamur haline getiriliyor. Tüm bu işlemler sonucunda düşük asit oranı ve yüksek polifenol oranına sahip Premium Memecik ve Premium Ayvalık yağlarını üretiyoruz. (0.25) ve 410 polifenol değeriyle Memecik karakteristiğine uygun özel zümrüt yeşili renge sahip, yoğun aromalı ve yakıcı tadıyla karakterini belirgin bir şekilde ortaya koyan Memecik Erken Hasat Zeytinyağı sofralarınıza özgün lezzetiyle eşlik etmektedir.

(0,3) asit oranı ve (340) yüksek polifenol değerine sahip olan Gaia Oliva Premium Ayvalık, altın sarısı bir rengi, meyvemsiliği yüksek, dengeli acılığı ve yakıcılığı ile tadı zeytinyağı tutkunlarının aklında kalırken sofralarınıza vazgeçilmez bir lezzet katar.

Bugüne kadar zeytinyağı severler tarafından büyük beğeni toplayan en iyi premium erken hasat zeytinyağlarımız şimdi de uluslararası yarışmalarda, konularında uzman juriler tarafından tescillendi.

Gaia Oliva dünya çapında yapılan en iyi zeytinyağı yarışmalarında aldığı ödüller ile dünya devleri ile aynı lezzette ve kalitede bir zeytinyağı ürettiğini tüm dünyaya kanıtladı.

Dubai ‘de yapılan dünyanın en iyi zeytinyağları yarışmasında Premium Ayvalık ve Premium Memecik ile 2 altın ödül alan Gaia Oliva; ikinci ödülünü; dünyanın en önemli zeytinyagi yarışmalarindan biri olarak kabul edilen Joop’tan almıştır. Ayvalık Altın Madalya, Memecik altın madalyanın üstu olan sınıfının en iyisi ödülünü almıştır.

Dünyanın önemli yarışmalarından olan İtalya, Japonya ve New York’tan ödül toplamaya devam eden Gaia Oliva Premium Ayvalık için üç gümüş ödül, Premium Memecik için 2 altın ve 1 gümüş ödül alarak dünyanın en iyi premium erken hasat zeytinyağları arasında yer almıştır.

2021 yılında Türkiye’de ilk kez yapılan uluslararası zeytinyağı yarışmasında Gaia Oliva Premium Ayvalık ve Memecik ile altın madalya alan Gaia Oliva ülkemizi başarıyla temsil etmekten büyük gurur duymaktadır.