Premium Everyday 500 ml Natürel Sızma Zeytinyağı
Premium Everyday 500 ml Natürel Sızma Zeytinyağı
Premium Everyday 500 ml Natürel Sızma Zeytinyağı

Premium Everyday 500 ml Natürel Sızma Zeytinyağı

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)

Gaia Oliva Premium Everyday, titizlikle yetiştirilen, özenle seçilen zeytinlerin koku ve aromasıyla, 0.14 asit oranı ve 467 polifenol oranı ile besin değerleri en üst seviyede korunarak üretildi. Soğuk ve sıcak yemeklerinizden salatalarınıza kadar her zaman kullanabileceğiniz Gaia Oliva Premium Everyday, kullanımı kolay, şık 500 ml’lik ambalajıyla sofranızın ve mutfağınızın gözdesi olacak. (2021-2022 sezonunda üretilmiştir.)

:

Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı

Gaia Oliva Premium Everyday titizlikle yetiştirilmiş, özenle seçilmiş zeytinlerin; kokusunu, aromasını, besin değerlerini en üst seviyede koruyarak sıkılmış zeytinyağıyla günün her öğününde sıcak soğuk yemeklerinize ve salatalarınıza lezzet katar.

Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağı kuzey Ege Bölgesinde iyi tarım yöntemleri ile yetiştirilirmiş tek bir bahçedeki Ayvalık zeytinlerinden üretiliyor.

Kasım sonu ve Aralık başında toplanan zeytinler toplandıktan 2-4 saat sonra sıkım işlemine alınıyor. Sıkım işlemi; zeytinin içerisindeki besin değerlerini en iyi derecede koruması için tasarlanmış MoriTem teknolojisi ile yapılıyor. Elde edilen yağ bir gece dinlendiriliyor ve akabinde filtreleme işleminden geçip tanklara aktarılıyor. Bu işlemler zeytinyağının kalitesini arttırırken aynı zamanda meydana gelebilecek bozulma ve asitlenmenin de önüne geçiyor.

O yılın bütün olgun hasat mahsulü çok az bir dinlenme süresinden sonra gıdaya uygun olarak laklanmış, Gaia Oliva için özel olarak tasarlanmış tenekelerin içine aktarılıyor.

Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı İçeriğinde Neler Bulunuyor? Besin Değerleri Nedir?

Premium Everyday yüksek besin değerleri ve kaliteli zeytin meyvesinden gelen yakıcı tadıyla zengin bir içeriğe sahiptir. Bu vazgeçilmez lezzeti aromasından alan Premium Everyday zeytinyağı; sıcak, soğuk yemeklerde ve salatalarda kullanılabiliyor.

Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağı düşük 0.14 asit oranı ve 467 polifenol değerleriyle en yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağı olarak üretiliyor.

Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı Yararları

Şifa kaynağı zeytinyağının insan sağlığına yararları saymakla bitmiyor.

İçerdiği antioksidanlar sayesinde natürel sızma zeytinyağları; sindirim sisteminden kalp sağlığına, kronik rahatsızlıklardan cilt sorunlarına kadar birçok hastalık riskini azaltmaya yardımcı olur.

Aynı zamanda kan basıncını düzenlemeye ve diyabete de oldukça faydalı.

Neden Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı?

Premium Everyday Naturel Sızma Zeytinyağını, sağlıklı özelliklerinden faydalanmak ve hem sıcak hem de soğuk yemeklerinize lezzet katması için mutfağınızdan ayırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı Nerelerde Kullanabiliriz?

Gaia Premium Everyday Zeytinyağı ile lezzetli ve sağlıklı salatalar yapabilirsiniz. Salatanıza kattığı hafif yakıcı lezzeti en verimli şekilde duyabilmeniz için, zeytinyağını servisten hemen önce eklemeye dikkat edin.

Ege Klasikleri olmadan olmaz! Favori mezelerimizden biri Girit usulü kabağı mutlaka Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı ile deneyin...

Kahvaltıda cevizli salçalı sos varsa, sosunuza son dokunuşu Premium Everyday Zeytinyağı ile yapabilir, güne muhteşem bir lezzetle başlayabilirsiniz.

Pizzayı fırından çıkarttıktan sonra tam da film başlamadan önce, üzerine olgun hasat Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağı’nı gezdirerek inanılmaz bir lezzet katabilirsiniz.

Zeytinyağı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Zeytinyağı ile ilgili en önemli husus saklama koşuludur. Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmek için koyu cam şişede veya gıdaya uygun tenekesinde ve güneş almayan raflarda muhafaza etmelisiniz.

Soğuk Sıkım ile Sıcak Sıkım Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zeytinyağı üretimindeki sıkım işlemi aşamasında, suyun sıcaklığı 27 derecenin altında ise soğuk sıkım zeytinyağı, üzerinde ise sıcak sıkım zeytinyağı üretilmiştir. Suyun sıcaklık derecesinin düşük olması, zeytinyağındaki besin değerlerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden soğuk sıkım zeytinyağı en çok tercih edilen zeytinyağlarından biridir.

Kalite Belgelerimiz ve Analiz Raporlarımız

Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağımızın; Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı özel laboratuvar ortamında gerçekleştirilen kalite kontrol ve analiz raporuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.