Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı

Premium Everyday
Natürel Sızma Zeytinyağı

 

Geleneği çağdaş üretim teknikleriyle buluşturuyor, özel olarak seçilmiş zeytinlerden yüksek kaliteli zeytinyağı üreterek sizlerle paylaşmanın keyfini yaşıyoruz. Titizlikle yetiştirilmiş, özenle seçilmiş zeytinlerin; kokusunu, aromasını, besin değerlerini en üst seviyede koruyacak ve ortaya çıkaracak gelişmiş yöntemlerle, yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağı üretiyoruz. Soğuk ve sıcak yemeklerinize lezzet katacak zeytinyağımızı, mutlu sofralarda afiyetle yemeniz dileğiyle.

 

 

Premium Everyday Olgun Hasat Zeytinyağı

 

Eylül ve Ekim aylarında henüz yeşilken toplanan zeytinlerden sıkılan, meyvemsi aroması yüksek ve asit oranı düşük natürel sızma zeytinyağına erken hasat natürel sızma zeytinyağı denir. Kasım ayı ve Aralık aylarında rengi pembe ve mor zeytinlerden sıkılan erken hasata göre daha soft bir tada sahip olan yağa ise olgun hasat zeytinyağı denir. Kaliteli bir olgun hasat zeytinyağı için zeytinlerin pembe ve mor iken toplanması yeterli olmaz. Aynı zamanda zeytinlerin kalitesinin yüksek olması, kısa bir süre sonra soğuk sıkım yöntemiyle sıkılması gerekir.

Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağını kuzey Ege bölgesinde iyi tarım yöntemleri ile yetiştirilirmiş 80 bin ağaçlık tek bir bahçedeki Ayvalık zeytinlerinden üretiyoruz.

Zeytinleri topladıktan çok kısa bir süre sonra 2-4 saat içinde sıkım işlemine alıyoruz. Zeytinin içerisinde yer alan fenolik bileşenleri en yüksek seviyede korumak ve açığa çıkartmak için tasarlanmış MoriTem teknolojisini kullanıyoruz. Elde ettiğimiz yağ bir gece dinlendikten sonra filtreleme işleminden geçip tanklara aktarılıyor. Bu işlemler sayesinde zeytinyağımızda meydana gelebilecek bozulma ve asitlenmeyi onluyoruz.

O yılın bütün olgun hasat mahsulünü çok az bir dinlenme süresinden sonra gıdaya uygun olarak laklanmış Gaia Oliva için özel olarak basılmış tenekelerin içine aktarıyoruz.

Zeytinyağında bulunan asit oranı %0,8'den düşükse bu zeytinyağı "sızma zeytinyağı" kategorisine girer. Zeytinyağının asit oranı %2'den az; %0,8'den fazla ise bu zeytinyağı ise "natürel birinci zeytinyağı" olarak adlandırılır.

Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağı düşük asit oranı (0.3) ve 300 + polifenol değeriyle en yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağı olarak üretildi.

Taze çimen, rezene, kuşkonmaz ve badem kokuları içeren aroması ile soğuk ve sıcak yemeklerinize lezzet katacak zeytinyağımızı, mutlu sofralarda afiyetle yemenizi dileriz.

 

 

Yüksek Kaliteli Zeytinyağı

 

Sağlıklı beslenmenin öneminin artmasıyla tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de zeytinyağına olan ilgi her gecen gün artmaktadır. Zeytinyağı meyveden elde edilen yağ olması nedeniyle besleyici özelliklerin yanında, antioksidan ve vitaminler de içermektedir. Sağlıklı ve uzun yaşamı sağlar. Düzenli olarak zeytinyağı kullanmak sağlıklı bir yasam için çok önemlidir. Karaciğeri temizler, metabolizmayı hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır. Kan basıncını düzenler, diyabete iyi gelir. İçinde bulunan vitaminler cildi güzelleştirir, saç bakımına olumlu etki yapar.

Yüksek kaliteli bir zeytinyağı için dikkat edilmesi gerekenler:

 • Üretim tekniği
  Zeytinlerin çok fazla olgunlaşmadan, pembe, mor renkte iken Kasım-Aralık ayında toplanması gerekir. İçindeki polifenolün açığa çıkması için soğuk sıkım yöntemi kullanılması gerekir. Gaia Oliva Premium Everyday zeytinyağının yüksek kaliteli olmasının bir nedeni de yüksek polifenollü zeytinyağı elde etmek için tasarlanmış olan MoriTem teknolojisini kullanmasıdır.
 • Koku
  iyi bir zeytinyağını kokladığınızda mutlaka meyvemsi bir koku almanız gerekir. Taze çimen, taze meyve kokularını çağrıştıran ürünleri tercih etmelisiniz. Eğer ağır bir koku ve zeytin kokusu alıyorsanız, o zeytinyağının iyi islenmediğinin göstergesidir. Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağını kullanan tüketicilerimiz şişelerimizi ve tenekelerimizi açtıklarında taze çimen, bahar, bahçe kokularını aldıklarını ifade etmişlerdir.
 • Tat
  İyi bir zeytinyağı boğazınızda yakıcılık ve dilinizin yanlarına acılık hissi oluşturması gerekir. Bu yakıcılığın sebebi polifenol oranının yüksek olmasıdır. Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağımızın polifenol oranı 300 üzerindedir.
 • Marka ve ambalaj
  Markası olan ürünleri tercih etmelisiniz. Ambalajında üretim, son kullanma tarihi, zeytin çeşidi ve üretici kayıt numarası yer almalıdır. Pet şişeler içinde alınan zeytinyağı sağlığa zararlıdır.
 • Renk
  Yağın rengi ürünün kalitesini ifade etmez.


Düşük asit oranı (0.3) ve 300 + polifenol değeriyle yüksek kalite soğuk sıkım Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağını sıcak ve soğuk yemeklerinizde afiyetle kullanabilirsiniz.

 

 

Olgun Hasat Zeytinyağı

 

Kuzey Ege bölgesinde iyi tarım yöntemleri ile yetiştirilirmiş 80 bin ağaçlık tek bir bahçedeki Ayvalık zeytinlerinden ürettiğimiz Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağını 500 ml ve 5000 ml ambalajlarıyla bulabilirsiniz.

Geleneği modern üretim teknikleriyle buluşturuyor, özel olarak seçilmiş zeytinlerden yüksek kaliteli zeytinyağı üreterek sizlerle paylaşmanın keyfini yaşıyoruz. Titizlikle yetiştirilmiş, özenle seçilmiş zeytinlerin; kokusunu, aromasını, besin değerlerini en üst seviyede koruyacak ve ortaya çıkaracak gelişmiş yöntemlerle, yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağı üretiyoruz. Soğuk ve sıcak yemeklerinize lezzet katacak olgun hasat zeytinyağımızı, mutlu sofralarınızda afiyetle yiyebilirsiniz.

Gaia Premium Everyday Zeytinyağı ile lezzetli ve sağlıklı salatalar yapabilirsiniz. Salata yaparken zeytinyağını servisten hemen önce eklemeye dikkat etmeyi unutmayın.

Kızarmış ekmeğin üzerine domates, mozerella ve fesleğeni karıştırıp üzerine Gaia Oliva Premium Everyday olgun hasat zeytinyağını gezdirerek harika bir başlangıç hazırlayabilirsiniz.

Domates, biber salçalarınızın, evde hazırladığınız sosların üzerine zeytinyağı dökerek küflenmeden uzun süre bozulmamalarını sağlayabilirsiniz.

Pizzayi fırından çıkarttıktan sonra üzerine olgun hasat Gala Oliva Premium Everyday Zeytinyağını gezdirerek inanılmaz bir lezzet katabilirsiniz.

 

 

Premium Everyday Olgun Hasat Zeytinyağını Nasıl Saklamalısınız?

 

Düşük asit oranı (0.3) ve 300 + polifenol değeriyle yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağınızın ilk günkü taze lezzeti verebilmesi için saklama koşullarınıza dikkat etmeniz gerekir.

Zeytinyağınızın doğrudan güneş ışığı görmeyen serin yerlerde saklanması gerekir. Ocak, fırın ya da güneş alan, cam onu gibi yerlerde saklamamanız gerekir. Ağzı açık olarak uzun süre hava ile temas etmemesine özen göstermelisiniz. Isı, ışık ve oksijen zeytinyağın tadında değişime sebep olmaktadır. Bu saklama koşullarını gerçekleştirdiğinizde Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağını ambalajların üzerinde yazan son tüketim tarihine kadar keyifle kullanabilirsiniz. Üretim tarihi ve son kullanma tarihi yazmayan ambalajlardaki zeytinyağını kullanmamanızı öneririz.

 

 

En İyi Zeytinyağı

 

En iyi zeytinyağı için zeytinin kalitesi çok önemlidir. Biz Kuzey Ege bölgesinde iyi tarım yöntemleriyle yetiştirilirmiş 80 bin ağaçlık tek bir bahçedeki Ayvalık zeytinlerinden Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağı’mızı üretmekteyiz. Zeytinin kalitesi kadar ne zaman toplandığı da önemlidir. Erken hasat zeytinyağı için zeytinler yeşilken Ekim – Kasım ayı başında toplanırken; olgun hasat zeytinyağı için toplanma zamanı Kasım sonu ve Aralık aylarındadır. Zeytinler zarar görmeden toplandıktan kısa bir süre sonra 2-4 saat içerisinde işleme almaktayız. Zeytinin içeriğinde bulunan fenolik bileşenleri en yüksek seviyede ortaya çıkartmak ve korumak üzere tasarlanmış MoriTem teknolojisi ile sıkma işlemini gerçekleştirmekteyiz. Elde ettiğimiz doğal sızma zeytinyağımızı bir gece dinlendirdikten sonra süzüyor ve tanklara aktarıyoruz. En iyi zeytinyağı için ambalajlama da çok önemlidir. Kısa bir dinlenme süresinden sonra gıdaya uygun olarak laklanmış tenekelerimize zeytinyağımızı aktarıyoruz.

En iyi zeytinyağını anlayabilmeniz için kokusu çok önemlidir. Mutlaka meyvemsi bir koku almanız gerekir. Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağını kokladığınızda taze çimen, taze meyve kokularını duyumsayabilirsiniz.

En iyi zeytinyağın kriterlerinden biri zeytinyağındaki asit değeridir. 100 gr zeytinyağında bulunan oleik asit miktarının yüzde olarak belirlenmesidir. Asit oranı %0.8’e kadar olan zeytinyağları natürel sızma olarak adlandırılır. Gaia Oliva Premium Everyday Zeytinyağı’n asit oranı %0.3’tür. Asit derecesi düşük her zeytinyağı kaliteli bir yağ değildir. Aromatik olarak kusurlu, yakıcılık ve acılık değerlerini kaybetmiş, meyvemsi olmayan bir yağ olabilir. O yüzden yüksek kaliteli zeytinyağı için düşük asit yeterli bir unsur değildir.

En iyi zeytinyağın bir göstergesi de polifenolünün yüksek olmasıdır. Bitkilerde bulunan kimyasal bileşenlere verilen isme polifonel denir. Bu bileşenler hücrelerin aşınmasını ve yok olmasını önleyici etkilere sahiptir. Bundan dolayı dokuların daha genç kalmasını ve iyi çalışmasını sağladıkları için önemli antioksidanlar arasında gelir. Gaia Oliva Premium Everyday Natürel Sızma Zeytinyağı’mızın polifenol değeri 300 üzerindedir.