Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)
Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı (Yeni Hasat)

Premium Ayvalık 500 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺101,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺90,90(KDV Dahil)

Düşük asidite oranı (0.26) ve yüksek polifenol (458) değerine sahip olan Premium Ayvalık, kuşkonmaz, badem, rezene aromalarını hissettiren kusursuz tadıyla sofralara vazgeçilmez bir lezzet katıyor. (2021-2022 sezonu polifenol ve faydalı bileşenlerin en yüksek olduğu Ekim ve Kasım Ayı başlarında üretilmiştir.)

:

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

Gaia Oliva Premium Ayvalık, Manisa Salihli bölgesinde iyi tarım yapılan tek bir bahçede yetiştirilen erken hasat Ayvalık zeytinleriyle doğal yöntemlerle üretildi. Meyvemsi yüksek kusursuz tadını doğallığından, zeytinin hasından ve yüksek besin değerlerinden alan Gaia Oliva Premium Ayvalık, yıl içerisinde dünya çapında aldığı ödüllerle de lezzetini tescilledi.

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Gaia Oliva Premium Ayvalık zeytinyağın üretimi, 2021 – 2022 Sezonu Ekim Kasım aylarında Manisa Salihli ilçesinde bulunan Ayvalık zeytinlerinin toplanmasıyla başlıyor. Toplanan zeytinler besin değerlerini koruyabilmesi için en hızlı şekilde (2-4 saat içerisinde) sıkım işlemine alınıyor. Soğuk sıkım olabilmesi için sıkma işlemi esnasında suyun sıcaklığı 27 derecenin altında tutuluyor. MoriTem adı verilen yüksek teknolojiye sahip özel cihaz sayesinde sıkım işlemi esnasında meyvesinden ayrıştırılan yağın polifenol değerleri mümkün olduğu kadar korunmuş oluyor. Sağlık açısından en verimli şekilde sıkımı yapılmış olan zeytinyağı bir gece dinlendiriliyor ve filtreleme aşamasına geçiyor. Artık tortularından arındırılmış olan yağı çok kısa süre dinlendirmek için tanklara aktarıyoruz.

Dinlenen mahsulü son aşamada Gaia Oliva için özel olarak tasarlanmış koyu renk şık cam şişelere aktarıyoruz. Böylece en şık sunumuyla, en lezzetli haliyle muhteşem zeytinyağı lezzetini, kokusu eşliğinde sofralarınıza kadar taşıyoruz...

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı İçeriğinde Neler Bulunuyor? Besin Değerleri Nedir?

Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı içerdiği antioksidanlar ve mineraller bakımından oldukça zengin. Hiçbir katkı maddesi ve pestisit içermeyen, doğrudan meyvesinden sıkılarak üretilen zeytinyağı, içerisinde fenolik bileşenlerle sağlığımıza da katkıda bulunuyor.

Gaia Oliva Premium Ayvalık, altın sarısı rengi, şişesini açar açmaz duyduğunuz kendine has kokusu ve meyvemsi, dengeli yakıcılığı ile iştah açıcı bu doğal lezzet; 0.26 asit oranı ve 458 polifenol değerlerine sahip.

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Yararları

İnsan sağlığına olan faydalarıyla bazı kaynaklarda “ilaç” olarak da anılan zeytinyağı, tüm besin değerleri en verimli şekilde korunarak sağlığınıza lezzetli bir dokunuş yapıyor.

İçerdiği besin değerleri ve doymamış yağlar ile güçlü bir antioksidan olan zeytinyağı; saç ve cilt sağlığını, kolesterolü ve kalp sağlığını olumlu etkiliyor. Bağışıklığınızı güçlendiriyor ve sağlıklı yaşamanıza yardımcı oluyor.

Neden Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı?

Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağını, sağladığı sayısız faydası ve vazgeçilmez lezzeti ile günün her öğününde yemeklerinize sağlık katmanın en lezzetli yolu. Ve bunu dünya çapında yapılan en iyi zeytinyağı yarışmalarında aldığı ödüller ile dünya devleri ile aynı lezzette ve kalitede bir zeytinyağı ürettiğini tüm dünyaya kanıtladığı için Premium Ayvalık erken hasat natürel sızma zeytinyağını mutfağınızdan eksik etmemenizi öneriyoruz.

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Nerelerde Kullanabiliriz?

Gaia Premium Ayvalık Zeytinyağı ile farklı lezzetleri uyumla bir araya getirebilir, sağlıklı öğünlerinizi muhteşem zeytinyağımızla taçlandırabilirsiniz.

Daha önce hiç zeytinyağlı incir denediniz mi? Aydın’ın lezzetli kurucu incirlerini ince ince dilimleyerek bir kavanoza alın ve üzerine çıkacak kadar Premium Ayvalık zeytinyağı ekleyin, birkaç gün dinlendirin. Hem tatlı ihtiyacınızı giderin hem de sindirim sisteminizi düzenleyin...

Fırın lezzetlerinde de Gaia Oliva Premium Ayvalık zeytinyağını kullanabilirsiniz, bizim ilk tavsiyemiz: Fırında karides.

Premium Ayvalık Erken Hasat Zeytinyağını özgün lezzetiyle, sıcak ve soğuk tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Zeytinyağı ile ilgili en önemli husus saklama koşuludur. Zeytinyağınızın lezzetini daha uzun süre koruyabilmek için koyu cam şişede, nem ve güneş almayan raflarda muhafaza etmelisiniz.

Soğuk Sıkım ile Sıcak Sıkım Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zeytinyağı üretimindeki sıkım işlemi aşamasında, suyun sıcaklığı 27 derecenin altında ise soğuk sıkım zeytinyağı, üzerinde ise sıcak sıkım zeytinyağı üretilmiştir. Suyun sıcaklık derecesinin düşük olması, zeytinyağındaki besin değerlerinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden soğuk sıkım zeytinyağı en çok tercih edilen zeytinyağlarından biridir.

Kalite Belgelerimiz ve Analiz Raporlarımız

Gaia Oliva Premium Ayvalık zeytinyağımızın; Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı özel laboratuvar ortamında gerçekleştirilen kalite kontrol ve analiz raporuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Premium Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağının Almış Olduğu Ödüller

Premium Ayvalık erken hasat natürel sızma zeytinyağı lezzeti artık uluslararası yarışmalarda, konularında uzman juriler tarafından tescilleniyor.

Şimdiye kadar dünya çapında katıldığı yarışmalardan toplamda 19ödül alan Gaia Oliva Premium Ayvalık Natürel Sızma Zeytinyağı, dünya devleri arasında yerini çoktan aldı.

Premium Ayvalık zeytinyağının katıldığı yarışmalar ve aldığı ödüller sırasıyla;

2022Gold Dubai Olive Oil Competition
Gold Japan Olive Oil Prize
Gold EVO International Olive Oil Contest
Gold Anatolian IOOC
Gold Oive Japan Olive Oil Competition
Silver Fairplex Los Angeles International EVOO
Silver NY IOOC World Olive Oil Competition
Gold Zeytindostu Olive Oil Quality
Gold London IOOC
Silver Canada IOOC
Gold Terra Olivo


2021Gold Dubai Olive Oil Competition
Gold Japan Olive Oil Prize
Silver NY IOOC World Olive Oil Competition
Silver EVO International Olive Oil Contest
Silver London Olive Oil Competition
Silver Anatolian IOOC
Gold Olivinus
Silver Olive Japon