Lezzetin Özgün Tadı...

 

 

Bu ağaçlar bizim değil... Yıllardır gölgesinde dinlenenlerin, temiz, hilesiz üretim yapanların, alın teri dökenlerin. Bu ağaçlar bizim... Göbeklitepe, Efes, Kapalı çarşı gibi bizim, genlerimize işlemiş bir kültürün, geleneğin... Bizler şimdi bu geleneği, çağımızın gelişmiş üretim teknikleriyle buluşturuyor, özel olarak seçilmiş zeytinlerden, yüksek kaliteli zeytinyağı üreterek sizlerle paylaşmanın keyfini yaşıyoruz. Zeytin ağaçlarının verdiği özenle seçilmiş zeytinlerin; kokusunu, aromasını, besin değerlerini en üst seviyede koruyarak ve ortaya çıkararak gelişmiş yöntemlerle, yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağı üretiyoruz.

Zeytinyağlarımız Manisa Salihli Bölgesinde yetişen, 80 bin ağaçlık, kocaman, yemyeşil, mis gibi zeytinlerinden üretiliyor... İyi tarım uygulamaları yapılan bahçeden zeytinlerimizi kasalarla toplayıp, en kısa zamanda sıkım yapılacak tesise doğru yola çıkıyoruz. Böylece zeytinlerimizde asitlenme başlamadan çok yakındaki tesise varıyoruz.

Zeytinlerin toplanması üzerinden henüz birkaç saat geçmişken taze taze sıkım işlemimize başlıyoruz. Dünyadaki butik üreticilerin kullandığı gelişmiş ekipmanlardan birini kullanıyoruz. Bu ekipman sayesinde el değmeden, zeytinlerimiz hava almadan sıkım yapıyoruz. Böylece dalından yeni koparılmış zeytinlerimizin içerisindeki sağlığa faydalı, besleyici, uçucu bileşenleri koruyoruz. Çok yüksek polifenollü zeytinyağı üretebiliyoruz olmamızın nedenlerinden biri de bu. Sıkım işlemini harika kokular eşliğinde bitiriyoruz.

Gaia Oliva | Doğal Sızma Zeytinyağı, Naturel Sızma Zeytinyağı Çesitleri

Elde ettiğimiz yağı en kısa sürüde süzüyor ve tanklara aktarıyoruz. Bu işlem sayesinde yine zeytinyağımızda meydana gelebilecek bozulma ve asitlenmeyi önlüyoruz.

Ürettiğimiz tüm zeytinyağını, o yılın tüm mahsulünü çok az bir dinlenme süresinden sonra hemen şişeliyoruz. Çünkü koyu renk cam şişeler, zeytinyağını saklamak için en iyi koşulları sunuyor. Biz butik üretim yapan bir markayız. Bu nedenle zeytinyağlarımızı tankta çok fazla bekletmeden taze taze şişeleyip sizlerle paylaşıyoruz.

Yaprakları zafer, akıl ve barışın simgesi, suyunun ise sıvı altın diye nitelendirildiği zeytinin besleyici, iyileştirici ve sofralara muhteşem bir lezzet veren özelliklerini hiç kaybetmeden çağdaş üretimimizle sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.